Mesaj gönder
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Jessie

Telefon numarası : +8615565877070

Naber : +8615565877070

Free call

Ekskavatör

April 3, 2023

hakkında en son şirket haberleri Ekskavatör

Tekerlekli yükleyici güvenli bir şekilde nasıl çalıştırılır

Ekskavatörkarayolu, demiryolu, inşaat, hidroelektrik, liman, maden ve diğer inşaat projelerinde yaygın olarak kullanılan bir tür hafriyat inşaat makinesidir.Ağırlıklı olarak hafif kürekleme ve kazma işlemleri için toprak, kum, kireç, kömür, sert toprak vb. dökme malzemelerin küreklenmesinde kullanılır.Farklı yardımcı çalışma aparatlarını değiştirerek buldozerle çekme, kaldırma, ahşap gibi diğer malzemelerin yükleme ve boşaltma işlemlerini de gerçekleştirebilmektedir.

Ancak bir tekerlekli yükleyiciyi nasıl güvenli bir şekilde çalıştırabiliriz?Aşağıdaki 4 ipucuna odaklanalım.

1. Genel Güvenlik Önlemleri

① Yükleyiciyi kullanmadan önce sürücü ve ilgili personel, çalıştırma ve bakım kılavuzunu veya üretici tarafından sağlanan çalıştırma ve bakım kılavuzunu dikkatlice okumalı ve verilerde belirtilen talimatlara uymalıdır.Aksi takdirde ciddi sonuçlar ve gereksiz kayıplar getirecektir.

②Sürücünün kıyafeti güvenlik gereksinimlerini karşılamalı ve gerekli koruyucu ekipmanı giymelidir.

③ Çalışma alanı küçükse veya tehlikeli bir bölgedeyse, menzil içinde veya tehlikeli noktada uyarı işaretleri bulunmalıdır.

④ Sürücünün alkollüyken veya aşırı yorgunluktan sonra araç kullanması kesinlikle yasaktır.

⑤Merkezi menteşe alanında bakım veya inceleme işlemleri gerçekleştirirken, ön ve arka çerçevelerin göreli dönüşünü önlemek için bir "dönme önleyici çubuk" takılmalıdır.

⑥Yükleyici durduktan sonra, yükleyiciye merdiven korkulukları olan bir yerde binin ve inin.Yükleyici çalışırken veya yürürken asla yukarı ve aşağı zıplamayın.

⑦Yükleyicinin bakım için kaldırılması gerektiğinde, bomun hiçbir bakım koşulunda düşmemesi için kaldırılan bom sıkıca doldurulmalıdır.

2. Motoru çalıştırmadan önceki güvenlik önlemleri

① Tüm lambaların ve her bir ekran lambasının normal şekilde yandığını kontrol edin ve sağlayın.Özellikle dönüş sinyallerinin ve fren göstergelerinin normal görüntülenmesini kontrol edin.

② Kaza olmamasını sağlamak için motoru çalıştırırken aracın altında veya yükleyicinin yakınında kimsenin çalışmadığından emin olun ve kontrol edin.

Kendinizin veya başkalarının güvenliğini tehlikeye atın.

③Yükleyicinin vites kontrol kolu çalıştırmadan önce nötr konuma getirilmelidir.

④Acil durum freni olmayan fren sistemi için el freni kolu park konumuna getirilmelidir.

⑤ Motoru yalnızca iyi hava akışı olan bir yerde çalıştırın veya çalıştırın.İç mekanda çalışıyorsa, motorun egzoz portu dışarıya bağlanmalı veya dışarıya bakmalıdır.

3. Motoru çalıştırdıktan sonra ve çalışma sırasında güvenlik önlemleri

① Motoru çalıştırdıktan sonra, sürüş sırasında frenleme güvenliğini sağlamak için çalıştırmaya hazırlanmadan önce fren basıncının güvenli basınca ulaşmasını bekleyin.Acil durum freni varsa, acil durum ve park freni valfinin düğmesine basın (yalnızca hava basıncı izin verilen çalıştırma basıncına ulaştığında düğmeye basılabilir, aksi takdirde basıldığında otomatik olarak yukarı atlar), böylece acil durum ve park freni park freni serbest bırakılır ve ardından viteste marş.Acil durum freni yoksa, çalıştırmak için el freni kolunu indirmeniz ve el frenini bırakmanız yeterlidir.

⑥Yürümeye başlamadan önce tüm joystickleri, pedalları ve direksiyon simidini deneyin ve çalışmaya başlamadan önce bunların normal durumda olduğundan emin olun.Direksiyon ve frenin iyi durumda olup olmadığını kontrol etmeye özellikle dikkat edin.Çalıştırmaya başlamadan önce direksiyon ve frenlemenin tamamen normal olduğundan emin olun.

⑦Seyahat ederken, kepçeyi yerden yaklaşık 400 mm yüksekliğe yerleştirin.Dağlık alanlardaki yokuşlarda çalışırken veya hendekleri ve diğer engelleri geçerken yavaşlamalı, küçük dönüşler yapmalı ve devrilmemeye dikkat etmelisiniz.Yükleme yüzeyi dik bir yokuşta bir tarafa kaymaya başladığında, daha fazla aşağı kaymasını önlemek için hemen yük boşaltılmalıdır.

⑧ Çalışma sırasında çok fazla lastik ve aşırı patinajdan kaçınmaya çalışın;havada asılı kalan iki tekerlekten kaçınmaya çalışın ve yerde sadece iki tekerlekle çalışmaya devam edilmesine izin verilmez.

⑨Traktör olarak kullanıldığında, yalnızca çekiş cihazına bağlanmasına izin verilir, çekilen nesne ile yükleyici arasında kimsenin durmasına izin verilmez ve güvenlik kazalarını önlemek için belirli bir güvenli mesafe korunmalıdır.

②Yoldaki yükleyicinin yürüdüğü hatalı nesneleri kaldırın ve lastikleri kesmemek için demir bloklar ve hendekler gibi engellere özellikle dikkat edin.

③Sürücünün koltuğa oturduktan sonra en iyi görüşe sahip olabilmesi için dikiz aynasını ayarlayın.

④ Yükleyici kornasının, arka sinyal lambalarının ve tüm güvenlik cihazlarının normal şekilde çalıştığından emin olun.

⑤ Çalıştırmak üzereyken veya direksiyonun esnek olup olmadığını kontrol ederken, çevredeki insanları güvenliğe dikkat etmeleri için uyarmak için önce korna çalmalısınız.

4. Kapanırken güvenlik önlemleri

① Yükleyici düz bir zemine park edilmeli ve kova zemine yerleştirilmelidir.Motor kapatıldığında, her bir hidrolik silindirin basınçsız bir dinlenme durumunda olduğundan emin olmak için çalışma cihazının çalıştırma kolunu birkaç kez tekrar tekrar çekmek gerekir.Yükleyici yalnızca rampaya park edilebildiğinde, lastikler iyi yastıklanmalıdır.

② Çeşitli kolları nötr veya orta konuma getirin

③ Önce elektrikli kilit anahtarını alın, ardından ana güç anahtarını kapatın ve son olarak kapıları ve pencereleri kapatın.

④ Lastiklerin ısı nedeniyle patlamasını ve kazalara neden olmasını önlemek için açık alev veya yüksek sıcaklık olan alanlara park etmeyin.

⑤ Bir lastiği şişirmek için kombinasyon valfi veya hava depolama tankı kullanırken, patlama nedeniyle yaralanmayı önlemek için insanlar lastiğin önünde durmamalıdır.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

jessie@machinery-trucks.com
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070